شرکت پویا سرام زاگرس

در یک فرآیند حرارتی با گرم شدن تدریجی محیط فرآیند،‍‍‍‍ مثل کوره ها بویلرها کراکرها رفورمرها و دیگر تجهیزات حرارتی به تدریج حرارت حاصله به دیوارهای جانبی، کف و سقف محیط فرآیند نفوذ خواهد کرد. بر طبق قوانین ترمودینامیک این حرارت از سطح گرم به سطح سرد به حرکت در می آید.
مقدار گرمایی که به عنوان گرمای تلف شده وارد محیط می شود می تواند بسیار حائز اهمیت باشد و ایجاد یک تعادل گرمایی بهینه از نظر قیمت تمام شده عملکرد فرآیند بسیار مهم خواهد بود . اتلاف حرارت به معنای به هدر دادن سوخت و انرژی است و در نتیجه افزایش هزینه های تولید و افزایش هزینه تمام شده محصولات است .
همچنین در بسیاری از موارد، توفیق یک فرآیند منوط به ثابت نگه داشتن دمای پروسه تولید می باشد و تغییر دمای محیط موجب عدم تامین شرایط حرارتی پایدار جهت انجام فعل و انفعالات شیمیایی می گردد . لذا صنعت عایقکاری در اکثر صنایع بخصوص صنعت نفت و گاز و پتروشیمی هر روز از اهمیت بیشتری برخوردار می شود و صاحبان طرح ها به هنگام سرمایه گذاری و طراحی پروژه ها نهایت دقت و سعی خود را در حفظ انرژی و حفاظت از تجهیزات و بهره وری بیشتر به کار می برند .
به همین علت صنایع عایق کاری در دهه اخیر رشد چشم گیری پیدا نموده است و شرکت های مختلفی در این حیطه مشغول به فعالیت و تولید انواع عایق ها و نسوز ها هستند.انتخاب درست نوع نسوز و نصب آن در جلوگیری از اتلاف و انتقال حرارت می تواند بسیار حائز اهمیت باشد. این دو پارامتر در اصل لازم و ملزوم یکدیگر هستند بدین معنی که حتی یک نصب بی کیفیت می تواند بازخورد کاملا منفی در پی داشته باشد.
شرکت پویا سرام زاگرس با هدف مشاوره و تهیه و تامین نسوز ها در سال 1399 تاسیس و آماده ارايه خدمات فنی در این زمینه به کلیه صنایع می باشد .

شبکه های اجتماعی

Instagram
WhatsApp
Telegram
فهرست